Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napad na salon gier

Na 3 miesiące do aresztu trafiło 3 mężczyzn, podejrzanych o rozbój w salonie gier w Złotoryi. Sprawcy po sterroryzowaniu obsługi lokalu ukradli 3 automaty do gier. Niespełna dwie godziny po zgłoszeniu napastnicy zostali zatrzymani przez złotoryjskich policjantów. Mundurowi odnaleźli pistolet – wiatrówkę, którym posłużyli się podczas napadu podejrzani oraz odzyskali skradzione automaty do gier. Ponadto okazało się, że samochód, którym się poruszali napastnicy, został wcześniej skradziony.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o rozbój w salonie gier na terenie miasta. Do zdarzenia doszło 11 stycznia br. w Złotoryi. Jak ustalili policjanci, sprawcy po wejściu do salonu, przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzowali obsługę lokalu, a następnie ukradli 3 automaty do gier. Następnie odjechali z miejsca zdarzenia.

Podjęte przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do zatrzymania w niespełna dwie godziny napastników. Podejrzani wpadli w chwili, gdy dzielili się łupem, pochodzącym z kradzieży. Zatrzymanymi okazali się trzej mieszkańcy powiatu legnickiego w wieku od 28 do 31 lat. Policjanci odnaleźli pistolet – wiatrówkę, którym mężczyźni posłużyli się podczas napadu oraz odzyskali skradzione automaty do gier. W trakcie dalszych czynności okazało się, że auto należące do mężczyzn zostało skradzione na terenie powiatu jeleniogórskiego.

Wszyscy usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia może grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

  • Zabezpieczona broń
  • Odzyskany samochód
  • Odzyskane automaty
  • Odzyskane automaty

Film Areszt za napad na salon gier

Pobierz plik Areszt za napad na salon gier (format mp4 - rozmiar 20.79 MB)

Powrót na górę strony