Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca śmiertelnego potrącenia rowerzystki zgłosił się na Policję

Data publikacji 14.01.2016

Kierowca, który śmiertelnie potrącił 58-letnią rowerzystkę został zatrzymany. Do zdarzenia doszło w powiecie strzeleckim. Mężczyzna nie udzielił pomocy rowerzystce i uciekł z miejsca wypadku. 31-letni mieszkaniec gminy Zawadzkie usłyszał już zarzut. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat więzienia.

We wtorek, (12 stycznia) około godziny 18:10, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Żędowice. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 58-letnia rowerzystka została potrącona przez kierującego nieustalonym samochodem. Sprawca wypadku odjechał z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy poszkodowanej. W wyniku wypadku, kobieta zmarła.

Po zdarzeniu policjanci opublikowali komunikat dotyczący wypadku i rozpoczęli poszukiwania sprawcy i świadków. 13 stycznia, tuż przed północą, na numer alarmowy Policji  zadzwonił 31-letni mieszkaniec gminy Zawadzkie. Mężczyzna poinformował policjantów, że to on spowodował śmiertelny wypadek. Został zatrzymany.

Kierowcy samochodu dostawczego śledczy przestawili zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia, do którego się przyznał. Teraz zatrzymanemu grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / ms)

 

Powrót na górę strony