Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo podczas meczów Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn - EHF EURO 2016 we Wrocławiu

Dolnośląscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w związku z meczami rozgrywanymi we Wrocławiu w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn – EHF EURO 2016. Funkcjonariusze pionów prewencji i ruchu drogowego zadbają o bezpieczeństwo zawodników, ale też i kibiców, mieszkańców oraz osób odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Działania będą realizowane m.in. w miejscu rozgrywania spotkań, zakwaterowania, na trasach dojazdu, a także w innych rejonach miasta, gdzie będą przebywać kibice.

15 stycznia br. w Polsce rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn - EHF EURO 2016. W turnieju rywalizować będzie 12 europejskich reprezentacji narodowych. We Wrocławiu - jednym z miast gospodarzy - na terenie Hali Stulecia, w dniach 16 – 27 stycznia br. rozegranych zostanie łącznie 15 spotkań. W pierwszych 6 spotkaniach rundy wstępnej grupy „C” udział wezmą drużyny Hiszpanii, Niemiec, Szwecji oraz Słowenii.

Już dzisiaj ruszyła akcja policyjna, podczas której funkcjonariusze będą dbali o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców, turystów, zawodników, kibiców i innych uczestników tej imprezy sportowej. Od godzin porannych pracę rozpoczęli policjanci dyżurujący w specjalnie utworzonym Policyjnym Centrum Dowodzenia, które koordynować będzie całość policyjnych działań, realizowanych w ramach zabezpieczenia Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn i meczów rozgrywanych we Wrocławiu podczas turnieju.

Nad bezpieczeństwem czuwać będą policjanci z pionów prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych. Wrocławscy funkcjonariusze będą realizować swoje zadania na terenie miasta, zwłaszcza na trasach dojścia i dojazdu kibiców oraz w miejscach, gdzie odbywać się będą imprezy związane z Mistrzostwami Europy. Funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji m.in. wskazywać będą przybyłym kibicom miejsca dojazdu do samej hali, udzielać pomocy w dotarciu na parkingi oraz dbać o płynność ruchu.

Ponieważ we Wrocławiu swoje mecze będą rozgrywały reprezentacje różnych państw, policjanci innych dolnośląskich jednostek będą również monitorować ruch na trasach województwa dolnośląskiego, szczególnie na szlakach prowadzących do Wrocławia.

Funkcjonariusze zachęcają kibiców i wszystkich zainteresowanych meczami rozgrywanymi w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn we Wrocławiu, do odwiedzenia strony Urzędu Miasta Wrocławia i Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Przygotowane tam zostały najważniejsze informacje, z jakich mogą skorzystać fani tej dyscypliny sportu.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Przewodnik Kibica EURO 2016
Komunikacja EURO 2016
Inne przydatne informacje dotyczące EURO 2016

  • Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w Polsce
  • Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w Polsce
  • Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w Polsce
Powrót na górę strony