Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Dzięki szybkiej interwencji brzeskich policjantów, żyje 41-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej chwili odcięli go i przeprowadzając reanimację przywrócili jego funkcje życiowe. Mężczyzna jest już pod opieką lekarzy.

We wtorkowe popołudnie, brzescy policjanci zostali wezwani na interwencję domową. Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania usłyszeli od zgłaszającej, że jej mąż powiesił się w łazience.

Policjanci natychmiast wbiegli do pomieszczenia, gdzie zobaczyli wiszącego na pasku mężczyznę. Sierżant Mateusz Donarski uniósł 41-latka, a sierż. Agnieszka Lassota-Kalińska przecięła pasek. Kiedy okazało się, że puls u ratowanego jest niewyczuwalny mundurowi natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wzywając jednocześnie karetkę pogotowia.

Funkcjonariusze przekazali 41-latka przybyłym na miejsce ratownikom medycznym, którzy zabrali niedoszłego samobójcę do szpitala. Obecnie mężczyzna wraca do zdrowia. Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów mieszkaniec Brzegu żyje.

(KWP w Opolu / ak)

  • sierż. Mateusz Donarski i sierż. Agnieszka Lassota-Kalińska
  • Policjancie przed KPP
Powrót na górę strony