Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolscy policjanci rozbili grupę okradającą plebanie w południowej Polsce

Młodzi, bezrobotni mieszkańcy województwa podkarpackiego stworzyli grupę przestępczą, która dokonywała kradzieży pieniędzy. Na swój cel wybrali sobie parafie, gdzie zamieszkujący w budynkach plebanii księża mieli przetrzymywać gotówkę. Nie przypadkowo wybrali okres Świąt Bożego Narodzenia licząc na duże pieniądze, które parafianie przekazywali na rzecz wspólnoty.

Aby utrudnić działania Policji, grupa przemieszczała się na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego. Często zmieniała samochody używając pojazdów nie należących do nich. Tarnowscy policjanci dzięki żmudnej pracy, szybko wytypowali osoby mogące wchodzić w skład grupy. Systematyczna praca w terenie pozwoliła na stworzenie sytuacji w której członkowie grupy zostali zatrzymani całkowicie zaskoczeni.

Współpraca zarówno z policjantami województwa podkarpackiego oraz świętokrzyskiego po raz kolejny przyniosła pozytywne rezultaty. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 22-28 lat, których doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, a następnie do Sądu Rejonowego w Tarnowie.

Za dokonane włamania do co najmniej ośmiu plebanii, których dopuścili się w okresie od listopada 2015 roku do stycznia 2016 roku, kradnąc pieniądze na łączną sumę ponad 160 tys. złotych tarnowski Sąd zastosował wobec nich areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności w górnych wymiarze do lat 10. Postępowanie aktualnie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

KWP w Krakowie / ig

Film Małopolscy policjanci rozbili grupę okradającą plebanie

Pobierz plik Małopolscy policjanci rozbili grupę okradającą plebanie (format mp4 - rozmiar 8.5 MB)

Powrót na górę strony