Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nożownik zatrzymany przez policjantów po pościgu

Data publikacji 15.01.2016

Wrocławscy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu, po pościgu, zatrzymali mężczyznę, który podczas szarpaniny z pracownikami ochrony ugodził nożem jednego z nich. Funkcjonariusze podczas obezwładniania napastnika odebrali mu nóż. Poszkodowany trafił do szpitala gdzie udzielono mu pomocy. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci Oddziału Prewencji we Wrocławiu po pościgu zatrzymali 31-letniego mieszkańca Jeleniej Góry, podejrzanego o ugodzenie nożem pracownika ochrony. Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 18.00 na stacji paliw przy ul. Karkonoskiej. Pracownicy ochrony zostali wezwani przez obsługę stacji w związku z agresywnym i dziwnym zachowaniem mężczyzny. Gdy pracownicy ochrony próbowali z mężczyzną porozmawiać i go uspokoić, wywiązała się między nimi szarpanina, podczas której mężczyzna ugodził nożem w brzuch jednego z nich. Następnie napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia.

Na miejscu pojawili się policjanci. Wtedy nożownik, widząc zbliżający się patrol, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Podczas obezwładniania 31-letniego mieszkańca Jeleniej Góry policjanci odebrali zatrzymanemu nóż. Mężczyzna nawet po zatrzymaniu cały czas był bardzo agresywny. Wezwane na miejsce pogotowie udzieliło pomocy poszkodowanemu 25-letniemu pracownikowi ochrony, a następnie przewiozło go do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zatrzymanemu 31-latkowi pobrana została do badań krew celem sprawdzenia, czy nie był pod działaniem alkoholu lub środków odurzających.

Obecnie policjanci wspólnie z prokuraturą wyjaśniają wszystkie okoliczności, dotyczące tego zdarzenia.

(KWP we Wrocławiu / ms) 

Powrót na górę strony