Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016

Data publikacji 16.01.2016

W dniach 15 – 17 stycznia 2016 r. odbywa się się szereg wydarzeń kulturalnych inaugurujących rok Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy, turystów i mieszkańców, podczas weekendowego otwarcie ESK Wrocław 2016, czuwają wrocławscy policjanci prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych we współpracy ze służbami porządkowymi organizatora.

Funkcjonariusze pełnią służbę w rejonach, gdzie odbywają się imprezy kulturalne, a także na trasach spektakularnych pochodów mieszkańców i artystów. Zabezpieczone zostaną m.in. niedzielne pochody, zorganizowane w ramach tzw. Przebudzenia, które z czterech różnych kierunków Wrocławia przejdą do centrum miasta. Na wrocławskim Rynku odbędą się dalsze atrakcje kulturalne.

W związku z zaplanowaną w tym czasie zmianą organizacji ruchu na ulicach, którymi będą przemieszczać się uczestnicy pochodów i spodziewaną dużą ilością gości, we wszystkich newralgicznych miejscach pojawią się policjanci ruchu drogowego, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem i jednocześnie w miarę przemieszczania się kolumn, pokierują pojazdami.

Inicjatywa Komisji Europejskiej, zrodzona w 1985 r. przyczynia się do rozwoju kultury i turystyki w miastach (gospodarzach ESK). 21 czerwca 2011 roku tytuł Europejskiej Stolicy Kultury na rok 2016 został przyznany miastom - Wrocław (Polska) i San Sebastian (Hiszpania). Wrocław, to drugie w historii po Krakowie polskie miasto, które będzie sprawować ten tytuł. Zostając Europejską Stolicy Kultury 2016, Wrocław stał się centrum europejskich wydarzeń kulturalnych i wizytówką Polski.

WEEKEND OTWARCIA ESK WROCŁAW 2016 15-17 STYCZEŃ

ZMIANY W KOMUNIKACJI ZBIOROWEJ

(KWP we Wrocławiu / ak)

  • Otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016
  • Europejska Stolica Kultury – Wrocław 2016
  • ESK - Wrocław 2016
Powrót na górę strony