Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani za pomoc i pośrednictwo w uzyskaniu praw jazdy

Data publikacji 15.01.2016

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali kolejne 3 osoby podejrzane o udział w procederze załatwiania egzaminów na prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego. W tej sprawie zatrzymanych dotychczas zostało 11 osób, które usłyszały już szereg korupcyjnych zarzutów. Śledztwo w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w miniony wtorek zatrzymali 68-letniego zambrowianina, w środę 43-letnią mieszkankę powiatu grajewskiego, zaś w czwartek 58-latka z powiatu monieckiego. Były to już kolejne zatrzymania w ramach śledztwa, w sprawie płatnej protekcji przy załatwianiu egzaminów na prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego na Podlaskiu i Mazowszu, którym od kilku miesięcy zajmuje się specjalna grupa śledcza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku (czytaj więcej).

Cała trójka zatrzymanych w minionym tygodniu, usłyszała łącznie 15 prokuratorskich zarzutów korupcyjnych. Starszy z mężczyzn za udzielanie korzyści materialnych, zaś pozostała dwójka również za pośrednictwo w swoistym „łańcuszku”, umożliwiającym zainteresowanym osobom „bezstresowe” załatwienie egzaminu na prawo jazdy. W stosunku do zatrzymanej przez funkcjonariuszy kobiety oraz obydwu mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych.

Dotychczas w tej sprawie zatrzymanych zostało łącznie 11 osób, które usłyszały korupcyjne zarzuty.

Śledztwo w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Białymstoku / ms)

 

Powrót na górę strony