Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w Warszawie za alarm w Krakowie

Data publikacji 16.01.2016

Kilkanaście godzin potrzebowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i Komendy Stołecznej, aby ustalić i zatrzymać mężczyznę, który mógł wywołać fałszywy alarm bombowy. 30 - letni mieszkaniec Warszawy zadzwonił do jednego z hoteli w Krakowie z informacją, że w budynku podłożona jest bomba i niedługo wybuchnie. Po sprawdzeniu hotelu okazało się, że alarm był fałszywy. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach popołudniowych do jednego z krakowskich hoteli, gdzie zakwaterowani są m. in.  goście zaproszeni na Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej  zadzwonił anonimowy rozmówca i przekazał, że w budynku podłożona jest bomba i niedługo wybuchnie.

Po tej informacji, pracownik hotelu natychmiast skontaktował się z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Krakowie z prośbą o interwencję. Na miejsce skierowano mundurowych. Policyjni pirotechnicy szczegółowo sprawdzili budynek.

Okazało się, że informacja, którą przekazał mężczyzna, była nieprawdziwa. Kryminalni z KMP w Krakowie natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu. Podczas ustaleń okazało się, że zamieszana w to zdarzenie może być osoba pochodząca z terenu Warszawy.

Do prac włączyli się stołeczni kryminalni, którzy przez całą noc pracowali nad sprawą. Rzetelna analiza zebranego materiału w sprawie oraz szczegółowe ustalenia operacyjne  pozwoliły zidentyfikować i zatrzymać 30 – latka  w jednym z mieszkań na terenie Warszawy.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli m. in. dwa telefony komórkowe, z których mężczyzna mógł dzwonić i informować o alarmie bombowym. Mariusz G. został zatrzymany i przewieziony do Komendy Stołecznej Policji, skąd dzisiaj zostanie przekazany krakowskim policjantom.

Jeżeli przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdzą się, to może grozić mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sprawdzają czy mężczyzna nie ma związku z innymi alarmami bombowymi na terenie kraju.

ik

Film Zatrzymany w Warszawie za alarm w Krakowie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany w Warszawie za alarm w Krakowie (format flv - rozmiar 2 MB)

Powrót na górę strony