Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 40 - latka

Data publikacji 16.01.2016

Wczoraj przed południem wspólne poszukiwania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie oraz Oddziału Prewencji Policji w Kielcach za 40-letnim mieszkańcem gminy Staszów zakończyły się sukcesem. Wyziębiony mężczyzna został odnaleziony i przekazany zespołowi karetki pogotowia.

Wszystko zdarzyło się dzisiaj przed godziną drugą nad ranem. Wówczas 73-letnia mieszkanka gminy Staszów zgłosiła zaginięcie swojego 40-letnigo syna. Z przekazanych informacji wynikło, że mężczyzna wyszedł z domu bez ciepłego ubrania i nie można się z nim skontaktować od kilku godzin.

Natychmiast do miejscowości skąd oddalił się 40-latek zostali skierowani policjanci wraz z przewodnikiem psa służbowego. W działaniach poszukiwawczych uczestniczyło łącznie kilkudziesięciu  policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie oraz Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Stróżów prawa czynnie wspierali również strażacy ochotnicy.

Kilka minut przed godziną jedenastą podjęte czynności przyniosły efekty. W sąsiedniej miejscowości w okolicach lasu stróże prawa odnaleźli wychłodzonego 40-latka.

Mężczyźnie policjanci udzieli pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali go załodze karetki pogotowia.

Wspólne działania staszowskich i kieleckich policjantów wspieranych przez strażaków ochotników zostały zakończone sukcesem.

KWP Kielce / ik

Powrót na górę strony