Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny włamywacz w rękach policjantów

Data publikacji 17.01.2016

Co najmniej 12 przestępstw ma na swoim koncie mężczyzna, który został zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca na przełomie dwóch ostatnich miesięcy włamywał się i okradał pomieszczenia gospodarcze oraz garaże. Jego łupem padły m.in. rowery, elektronarzędzia i inne wartościowe przedmioty. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Za czyny, o które jest podejrzany może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Janowice Wielkie podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

Czynności wykonane przez funkcjonariuszy potwierdziły, że sprawca od grudnia ubiegłego roku do stycznia tego roku dopuścił się, co najmniej 12 przestępstw, głównie na terenie Jeleniej Góry – Cieplic. Mężczyzna włamywał się i okradał pomieszczenia gospodarcze i garaże. Jego łupem padły między innymi rowery, elektronarzędzia i inne wartościowe przedmioty. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że w jednym z dyskontów spożywczych w Piechowicach mężczyzna ukradł towar o wartości blisko 1000 zł. Najprawdopodobniej podobnych czynów dokonywał także w Szklarskiej Porębie i Karpaczu.

Obecnie śledczy wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw.

20-latek trafił do policyjnego aresztu. Za kradzieże i kradzieże z włamaniem grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław / ik

Powrót na górę strony