Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla nożownika

Data publikacji 18.01.2016

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec mężczyzny zatrzymanego po pościgu przez wrocławskich policjantów, a podejrzanego o ugodzenie nożem pracownika ochrony na jednej ze stacji paliw. Funkcjonariusze podczas obezwładniania napastnika odebrali mu nóż. Poszkodowany trafił do szpitala gdzie udzielono mu pomocy. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany, grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy Wrocław – Krzyki po zapoznaniu się z materiałami zebranymi przez policjantów, na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec mężczyzny podejrzanego o ugodzenie nożem na jednej ze stacji paliw pracownika ochrony. Podejrzany, to 31 – letni mieszkaniec Jeleniej Góry.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 14 stycznia 2016 r. około godz. 18.00, na stacji paliw przy ul. Karkonoskiej. Pracownicy ochrony zostali wezwani przez obsługę stacji w związku z agresywnym zachowaniem mężczyzny. Gdy pracownicy ochrony próbowali z mężczyzną porozmawiać i go uspokoić, wywiązała się między nimi szarpanina, podczas której mężczyzna ugodził nożem w brzuch jednego z nich.

Po chwili na miejscu pojawili się policjanci. Wtedy nożownik widząc zbliżający się patrol zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Podczas obezwładniania podejrzanego funkcjonariusze odebrali zatrzymanemu nóż. Mężczyzna nawet po zatrzymaniu cały czas był bardzo agresywny. Wezwane na miejsce pogotowie udzieliło pomocy poszkodowanemu 25 - letniemu pracownikowi ochrony, a następnie przewiozło go do szpitala.

Zatrzymany usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowania naruszenie czynności narządów ciała. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony