Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za posiadanie ponad 2 kg narkotyków i 100 szt. tabletek ekstazy

Data publikacji 18.01.2016

Wspólna praca kryminalnych z Komisariatu Policji w Darłowie oraz Strażników Granicznych z Darłowa zakończyły się zatrzymaniem 35 - letniego mieszkańca powiatu sławieńskiego. W trakcie przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez mężczyznę funkcjonariusze zabezpieczyli trzy plastikowe pojemniki, w których znajdowało się ponad 65 gramów marihuany, blisko 1,6 kg amfetaminy oraz 101 tabletek ekstazy.

Kryminalni z Komendy w Darłowie na podstawie przeprowadzonych ustaleń wytypowali mieszkańca powiatu sławieńskiego, którego podejrzewali o posiadanie środków narkotycznych. Okazało się również, że  funkcjonariusze Straży Granicznej z Darłowa podejrzewali tego samego 35- latka o posiadanie alkoholu i tytoniu bez akcyzy. Mundurowi wspólnie pojechali pod wytypowany adres i przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze zajmowane przez mężczyznę.

W działaniach brał udział również pies służbowy do wyszukiwania narkotyków. W trakcie przeszukania funkcjonariusze w podbitce daszku werandy, znajdującej się przed wejściem do domu, znaleźli plastikowe pojemniki, w których znajdował się susz roślinny i ponad 100 tabletek.

Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że w pojemnikach przechowywane było ponad 65 gramów  marihuany i 33,8 gramów tabletek ekstazy ( 101 szt. ). W pomieszczeniach gospodarczych znaleziony został kolejny pojemnik z blisko 1, 6 kg amfetaminy. W samochodzie należącym do 35-latka funkcjonariusze znaleźli ukryte ponad 6 tys. zł. Mundurowi w mieszaniu podejrzewanego zabezpieczyli również wagę elektroniczną. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Darłowa zabezpieczyli u 35-latka alkohol i tytoń bez akcyzy. Łącznie podczas przeszukania zabezpieczono 13 kilogramów krajanki tytoniowej, 10 litrów spirytusu i 129 paczek papierosów bez akcyzy.

Mieszkaniec powiatu sławieńskiego został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał dwa zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za przestępstwa te grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec powiatu sławieńskiego znany jest Policji, wcześniej notowany był za  przestępstwa przeciwko mieniu. Prokurator zastosował wobec 35 -latka policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • Zabezpieczone substancje
  • Zabezpieczona substancja na wadze
Powrót na górę strony