Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016

Uroczyste otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu już za nami. W blisko 100 weekendowych wydarzeniach kulturalnych uczestniczyło tysiące wrocławian oraz turystów z Polski i zagranicy, którzy specjalnie na tę okoliczność przyjechali do stolicy Dolnego Śląska. Nad bezpieczeństwem czuwali wrocławscy policjanci prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych. Podczas zabezpieczenia nie odnotowano żadnych zdarzeń, mających związek z otwarciem ESK Wrocław 2016.

W dniach 15 – 17 stycznia 2016 r. we Wrocławiu odbyło się uroczyste otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu. Wrocław to drugie w historii, po Krakowie, polskie miasto, które sprawuje ten tytuł, stając się centrum europejskich wydarzeń kulturalnych i wizytówką Polski. Podczas trzech dni minionego weekendu, na terenie miasta odbyło się blisko 100 różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, które przyciągnęły tysiące mieszkańców miasta oraz turystów z Polski i zagranicy.

Tak wielkie przedsięwzięcie, to m.in. bardzo poważne wyzwanie do Policji, która już odpowiednio wcześniej przygotowywała się do zabezpieczenia tak dużej w skali Europy imprezy kulturalnej. Wrocławscy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprez, turystów i mieszkańców. W tym zakresie współpracowali również z przedstawicielami innych służb, w tym służb porządkowych organizatora.

Działania realizowali policjanci prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych. Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonach, gdzie odbywały się imprezy kulturalne, a także na trasach spektakularnych pochodów mieszkańców i artystów. Głównym wydarzeniem weekendowego otwarcia ESK 2016 we Wrocławiu były w niedzielę 17 stycznia br. barwne pochody, w których uczestniczyli mieszkańcy i artyści. We wszystkich pochodach, które z czterech kierunków Wrocławia przeszły do centrum – na Rynek we Wrocławiu, gdzie zaplanowano dalsze atrakcje kulturalne – uczestniczyło łącznie kilkadziesiąt tysięcy osób.

W związku z zaplanowaną w tym czasie w wielu rejonach zmianą organizacji ruchu na ulicach, którymi przemieszczali się uczestnicy pochodów, we wszystkich newralgicznych miejscach znajdowały się policyjne patrole ruchu drogowego. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym i jednocześnie w miarę przemieszczania się kolumn, kierowali ruchem pojazdów. Podczas zabezpieczenia nie odnotowano żadnych zdarzeń mających związek z otwarciem ESK Wrocław 2016.

(KWP we Wrocławiu / ms)

  • Zabezpieczenie ESK Wrocław 2016
  • Zabezpieczenie ESK Wrocław 2016
  • Zabezpieczenie ESK Wrocław 2016
  • Zabezpieczenie ESK Wrocław 2016
  • Zabezpieczenie ESK Wrocław 2016
  • Zabezpieczenie ESK Wrocław 2016
  • Zabezpieczenie ESK Wrocław 2016
  • Zabezpieczenie ESK Wrocław 2016

Film Bezpiecznie podczas otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016

Pobierz plik Bezpiecznie podczas otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016 (format mp4 - rozmiar 31.39 MB)

Powrót na górę strony