Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu

Insp. Krzysztof Sidorowicz, były Komendant Powiatowy Policji w Głogowie, został nowym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, nadzorującym pion prewencji. Zastąpił on na tym stanowisku insp. Artura Falkowskiego, który po wielu latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę. Uroczystość przekazania obowiązków była również okazją do podziękowania innym funkcjonariuszom jednostek Policji garnizonu dolnośląskiego, przechodzącym na emeryturę oraz mianowania lub powierzenia obowiązków ich następcom, a także nagrodzenia funkcjonariuszy za szczególne zaangażowanie i profesjonalizm w służbie.

Komendant Główny Policji insp. Zbigniew Maj, na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciecha Ołdyńskiego, powołał insp. Krzysztofa Sidorowicza na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, nadzorującego pion prewencji. Zastąpił on na tym stanowisku insp. Artura Falkowskiego, który po wielu latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Insp. Krzysztof Sidorowicz służbę w Policji pełni od 25 lat. W 1998 r. ukończył studia zawodowe na kierunku - administracja w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W 2002 r. ukończył studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania i Administracji Akademii Świętokrzyskiej, a w 2006 r. menedżerskie studia podyplomowe, na kierunku organizacja i zarządzanie w Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu. Insp. Krzysztof Sidorowicz od 2007 r. pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie, nadzorując pracę pionu prewencji, a od maja 2012 r. był Komendantem Powiatowym Policji w Głogowie.

Uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu była także okazją do podziękowania innym funkcjonariuszom kadry kierowniczej jednostek Policji garnizonu dolnośląskiego, przechodzącym na emeryturę oraz przekazania obowiązków ich następcom, nowo mianowanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciecha Ołdyńskiego oraz tym, którym komendant dolnośląskiej Policji powierzył obowiązki na poszczególnych stanowiskach.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński, przechodzącym na emeryturę podziękował za lata poświęceń i wyrzeczeń w służbie narodowi i obywatelom. Przekazał słowa uznania za wierność zasadom wyrażonym w rocie przysięgi. Podkreślił też by odchodząc w poczuciu dobrze wypełnionego obowiązku, zawsze z dumą i honorem mówili o policyjnej służbie, której poświęcili dużą część swojego życia. Ich następcom życzył natomiast zaangażowania i sukcesów w realizacji powierzonych zadań.

Podczas uroczystości szef dolnośląskich policjantów, doceniając zaangażowanie w służbie, profesjonalizm i wzorowe wykonywanie swoich obowiązków służbowych, wyróżnił i nagrodził też funkcjonariuszki i funkcjonariuszy z Wydziałów Kryminalnego, Dochodzeniowo – Śledczego oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy w ramach Archiwum X, wyjaśnili sprawę gwałtu i brutalnego zabójstwa młodej dziewczyny sprzed 22 lat, do której to zbrodni doszło w powiecie lwóweckim, a także sprawę zabójstwa dwóch kobiet we Wrocławiu, w listopadzie 2015 r. W obu sprawach, na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, podejrzani zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony