Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrożnie na lodzie

Data publikacji 19.01.2016

Zamarznięte zbiorniki wodne stanowią zagrożenie nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Tak było i w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie policjanci zauważyli 18-latka, spacerującego po częściowo zamarzniętym kanale. Pamiętajmy - chodzenie po zamarzniętych akwenach, ślizganie się, czy bieganie niesie za sobą poważne niebezpieczeństwo – możemy stracić nawet życie.

16 stycznia, w godzinach popołudniowych, policjanci z Wydziału Prewencji, patrolując ulice miasta, zauważyli chodzącą po częściowo zamarzniętym kanale młodą osobę. Kilka metrów od mężczyzny lód był połamany i bardzo cienki. W trosce o bezpieczeństwo chłopaka, policjanci natychmiast ruszyli w jego stronę. Mężczyzna widząc ich zszedł na brzeg, gdzie czekali już na niego jego znajomi. Funkcjonariusze przypomnieli 18-latkowi, jak tragicznie może zakończyć się taki ,,spacer”.

Podczas interwencji mundurowi zwrócili również uwagę na nerwowe zachowanie 17-latki. Jak się okazało dziewczyna miała przy sobie marihuanę. Teraz dziewczyna musi się liczyć z zarzutem posiadania narkotyków. Przypominamy, że za posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Pamiętajmy, że zimą akweny są bardzo niebezpieczne. Policjanci apelują o rozwagę i nie wchodzenie na zamarznięte kanały, jeziora, stawy oraz rzeki.

KWP w Opolu / ig

Powrót na górę strony