Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmierć po zakończonej libacji alkoholowej

Data publikacji 19.01.2016

Puławscy policjanci zatrzymali w nocy 29-latka oraz 44-letnią kobietę, którzy uczestniczyli w libacji alkoholowej w miejscowości Oblasy. Po zakończonej imprezie, około północy, doszło do ugodzenia nożem 48-latka, w wyniku czego pokrzywdzony zmarł. Do policyjnego aresztu trafili zatrzymani: 29-latek oraz 44-latka, uczestnicy imprezy.

Kilka minut po północy dyżurny puławskiej Policji otrzymał informację o ugodzeniu nożem 48-letniego mężczyzny. Na miejsce interwencji skierowany został patrol Policji, który ustalił, że do ugodzenia doszło po zakończonej libacji alkoholowej. Na miejscu pod nadzorem prokuratora oraz w obecności lekarza medycyny sądowej przeprowadzono czynności po których zatrzymani zostali pozostali uczestnicy libacji.

Do policyjnego aresztu trafił 29-latek, mieszkaniec Puław, który w organizmie miał 3,8 promila alkoholu oraz 44-letnia mieszkanka gminy Janowiec, która w organizmie miała 2 promile alkoholu. Wstępnie ustalono, że pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni po której 29-latek złapał leżący nóż i ugodził 48-latka w okolice ucha. Ten w wyniku ugodzenia zmarł.

Decyzją prokuratora ciało denata zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej. Zgodnie z kodeksem karnym za zabójstwo grozi do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony