Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurny brodnickiej komendy wyróżniony i odznaczony

Data publikacji 19.01.2016

Burmistrz Brodnicy oraz Starosta Powiatu Brodnickiego wyróżnili i odznaczyli brodnickiego dyżurnego, który kilka dni wcześniej uratował życie 7 miesięcznej Karolince. Policjant, telefonicznie instruował matkę co ma robić, aby udrożnić drogi oddechowe maleństwa, które zakrztusiło się folią. Profesjonalny instruktaż jakiego udzielił dyżurny spowodował, że dziecko zaczęło samodzielnie oddychać.

Wczoraj (18.01.br.) podczas uroczystych odchodów 71. rocznicy wyzwolenia Brodnicy oraz 95. rocznicy powrotu Pomorza do Macierzy Burmistrz Brodnicy Pan Jarosław Radacz oraz Starosta Powiatu Brodnickiego Pan Piotr Boiński, w obecności zaproszonych gości, mieszkańców miasta i powiatu, wyróżnili i odznaczyli brodnickiego dyżurnego asp. Mariusza Szczepańskiego, który uratował życie 7 miesięcznej Karolince.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło tydzień temu, we wtorek (12.01.br.) przed 18.00 dyżurny komendy powiatowej w Brodnicy asp. Mariusz Szczepański odebrał telefon od zrozpaczonej kobiety, która krzycząc do słuchawki poinformowała, że jej dziecko się dusi. Przerażona mama powiedziała, że dziecko prawdopodobnie wzięło do buzi folię. Dyżurny bez chwili wahania zaczął instruować matkę co ma zrobić z dzieckiem, aby przywrócić mu prawidłowy oddech. Kobieta krok po kroku wykonywała zalecenia policjanta, który jednocześnie wysłał na miejsce, wskazane przez zgłaszającą, pogotowie. Jak się okazało, kiedy załoga karetki dotarła do rodziny dziecko oddychało już normalnie. Funkcjonariusz, po kilkunastu minutach zatelefonował zapytać kobietę co z dzieckiem? Szczęśliwa mama 7 miesięcznej Karolinki serdecznie podziękowała za udzieloną pomoc.

Wczoraj natomiast za profesjonalizm i szybkie działanie podziękowały policjantowi władze miasta i powiatu.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Dyżurny brodnickiej komendy wyróżniony i odznaczony
  • Dyżurny brodnickiej komendy wyróżniony i odznaczony
  • Dyżurny brodnickiej komendy wyróżniony i odznaczony
  • Dyżurny brodnickiej komendy wyróżniony i odznaczony
  • Dyżurny brodnickiej komendy wyróżniony i odznaczony
Powrót na górę strony