Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzieże samochodów

Po raz kolejny złodzieje samochodów zostali zatrzymani w Zakopanem. Wpadli w centrum miasta, przy skradzionym samochodzie. Śledczy przedstawili 27-latkowi z Zakopanego 36 zarzutów, w tym 4 dotyczące kradzieży pojazdów i 6 w sprawie usiłowania kradzieży. Mężczyźnie, podejrzanemu o kradzieże aut, grozi kara do 10 lat więzienia. Został już aresztowany.

13 stycznia wieczorem, zakopiańscy policjanci w centrum miasta podjęli kontrolę czarnego volkswagena, przy którym znajdowały się osoby, wcześniej zatrzymywane w sprawach o kradzieże pojazdów. Podczas legitymowania mężczyźni zachowywali się agresywnie wobec podejmujących czynności policjantów. Bardzo szybko okazało się, co było powodem takiego zachowania. Pojazd, którym dysponowali mężczyźni, został skradziony w Beskidzie Żywieckim. Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Po raz kolejny sprawą zajęli się zakopiańscy kryminalni. 27-latek z Zakopanego w przeciągu ostatnich trzech miesięcy kolejny raz składał wyjaśnienia w sprawach o kradzieże samochodów. Tym razem zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 36 zarzutów, w tym czterech o dokonanie kradzieży samochodów, sześciu o usiłowanie kradzieży pojazdu oraz dwadzieścia pięć w innych sprawach kryminalnych. Sąd nie miał wątpliwości i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Przypomnijmy, efektem wcześniejszej pracy tatrzańskich policjantów wobec tej grupy przestępczej są odzyskane części po trzech skradzionych seatach oraz zlikwidowana „dziupla” w której skradzione pojazdy były demontowane. Ilość ujawnionych wówczas części samochodowych dała policjantom obraz skali tego przedsięwzięcia.  Pierwszy samochód skradziony został w nocy z 6/7 listopada w Kościelisku. Seat Altea wart był 17 tysięcy złotych. Kolejny samochód skradziony został w nocy z 27/28 listopada z ulicy Zwierzynieckiej w Zakopanem. Właściciele Seata Toledo ponieśli stratę wysokości blisko 24 tysięcy złotych. Trzeci pojazd skradziony został na terenie Makowa Podhalańskiego w nocy z 1/2 grudnia. Seat Leon został wyceniony przez właścicieli na kwotę 28 tysięcy złotych. Czwarty pojazd skradziono na terenie Zakopanego w nocy z 3/4  września 2015 roku i był to Volkswagen Golf warty blisko 20 tysięcy złotych.

Zatrzymanym może grozić kara do 10 lat więzienia. 27-latek z Zakopanego decyzją Sądu został już aresztowany na trzy miesiące.

(KWP w Krakowie / ms)

  • Zabezpieczone części skradzionych pojazdów
  • Zabezpieczone części skradzionych pojazdów
  • Zabezpieczone części skradzionych pojazdów
  • Zabezpieczone części skradzionych pojazdów
Powrót na górę strony