Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywi policjanci w rękach tych prawdziwych

Trzech mieszkańców stolicy, podających się za funkcjonariuszy Policji, którzy oszukali starszą osobę na 15 tysięcy złotych, jest już w rękach policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. To efekt skutecznie wykonanych czynności operacyjnych, które pozwoliły na szybkie wytypowanie osób i ich dynamiczne zatrzymanie. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Tym razem historia związana z przekazaniem pieniędzy fałszywym funkcjonariuszom Centralnego Biura Śledczego Policji kończy się szczęśliwie. Możliwe to było dzięki profesjonalnie wykonanym czynnościom przez gorzowskich policjantów, którzy odzyskali całą utraconą sumę -15 tysięcy złotych. Atak oszustów miał miejsce w Gorzowie Wlkp. w poniedziałek /18 stycznia/. Łącznie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. odnotowali tego dnia blisko 10 przypadków prób oszustwa. Większość gorzowian przed wspomnianymi próbami ataków wyszło obronną ręką, nie wdając się w telefoniczne dyskusje z nieznajomymi. Sygnały od mieszkańców docierały do oficera dyżurnego gorzowskiej komendy. Jeden pochodził od 83-latki, która dała ostatecznie wiarę przekonaniom, płynącym od fałszywych funkcjonariuszy, wypłacając z banku i przekazując im swoje oszczędności. Oszuści lekką ręką wzbogacili się o 15 tysięcy złotych.

Proces wykrywczy za osobami, które podawały się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, prowadzili kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. Oni też uruchomili wszystkie procedury, aby zatrzymać oszustów.  Praca operacyjna trwała na dobre. Co chwile dochodziły nowe wątki i punkty odniesienia, które momentalnie analizowane były przez kryminalnych z Gorzowa. Wkrótce praca śledczych przyniosła zamierzony efekt. Wytypowano osoby, które mogły stać za atakami na pieniądze gorzowian. Zebrana przez policjantów z Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. wiedza pozwoliła na dotarcie do oszustów. Ci byli już w drodze powrotnej do stolicy. W Deszcznie policyjne radiowozy nieoznakowane zajechały drogę osobowemu hyundai’owi. Po chwili na miejsce dołączył radiowóz ruchu drogowego. Trzy osoby nie miały szans na ucieczkę.

To mieszkańcy Warszawy w wieku 60, 28 i 24 lat. Najmłodszy niedawno opuścił więzienne mury, gdzie odbywał karę za inne przestępstwo. Przy zatrzymanych śledczy zabezpieczyli 15 tysięcy złotych. Wszyscy zostali osadzeni w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. We wtorek/ 19 stycznia/ wykonano z nimi czynności procesowe. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z oszustwem. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp. i jest rozwojowa.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

  • Zabezpieczona gotówka
  • Zabezpieczona gotówka
  • Zabezpieczona gotówka
  • Zatrzymany podejrzany
  • Zabezpieczanie odcisków palców
  • Zabezpieczanie odcisków palców

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.71 MB)

Powrót na górę strony