Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli starszej, zmarzniętej i głodnej kobiecie

Data publikacji 20.01.2016

Dzielnicowi z Jawora pomogli bezdomnej, napotkanej na jednej z ulic miasta. Zauważyli zmarzniętą kobietę, która ostatnio straciła dach nad głową. Starsza pani nie miała gdzie się podziać, była zmarznięta i głodna. Policjanci zakupili jej jedzenie oraz pomogli w odnalezieniu członka rodziny, u którego mogła przenocować. Powiadomili też o problemach kobiety instytucje pomocowe.

Od kilku dni na dworze panuje prawdziwa zimowa aura. Opady śniegu, a także minusowe temperatury powodują, że wiele osób zagrożonych jest wyziębieniem. Dlatego też jaworscy policjanci w ramach akcji „Zima” szczególną uwagę zwracają na osoby bezdomne i bezradne, dla których ta pora roku jest szczególnie niebezpieczna. 

Tak też wyglądała jedna z ostatnich interwencji jaworskich dzielnicowych. Funkcjonariusze zauważyli starszą kobietę, która spacerowała ulicami miasta bez wyraźnego celu. Zainteresowali się nią, ponieważ wiedzieli, że w ostatnim czasie miała ona problemy w miejscu dotychczasowego zamieszkania. W trakcie rozmowy 60 - latka przyznała się, że jest bezdomna i nie ma gdzie spać. Kobieta była zmarznięta i głodna. 

W związku z tym policjanci z własnych środków kupili jej jedzenie oraz zabrali na komendę, aby się ogrzała. Następnie ustalili członka rodziny bezdomnej, u którego przenocowała. Funkcjonariusze powiadomili również jaworski MOPS o trudnej sytuacji kobiety. Na tym nie kończy się jednak pomoc mundurowych, bowiem dzielnicowi będą w dalszym ciągu monitorować sytuację 60 – latki.

Policja apeluje - zwracajmy uwagę, na osoby wokół nas. Być może któraś z nich potrzebuje pomocy, a sama o nią nie poprosi. Tym bardziej teraz, kiedy zima jest w pełni, nie bądźmy obojętni. Czasami nasza spostrzegawczość tak, jak w tym przypadku, może uratować komuś życie. Wystarczy nawet jeden telefon pod nr 997 lub 112. 

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony