Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Starsze małżeństwo padło ofiarą oszustów

Data publikacji 20.01.2016

90 tysięcy złotych stracili mieszkańcy Chełma, którzy będąc przekonani, że ich zięć miał wypadek, przekazali pieniądze oszustom. Schemat działania sprawców był podobny, jak w innych tego typu przestępstwach. Najpierw telefon i podanie się za członka rodziny z informacją o wypadku. Następnie prośba o wpłacenie pieniędzy i wskazanie osoby, która się po nie zgłosi. Policjanci poszukują oszustów i apelują o ostrożność i rozsądek w tego typu sytuacjach.

Wczoraj około godz. 10.00 na telefon 85 - letniego chełmianina zadzwonił mężczyzna, który podając się za jego zięcia powiedział, że miał wypadek i potrzebuje pieniędzy. Następnie rozmowę kontynuowała jego 81- letni małżonka. Małżeństwo, będąc przekonanym, że mają do czynienia z członkiem rodziny, przygotowali gotówkę, którą mieli w domu, aby przekazać wskazanej osobie. Starszy pan wyszedł z mieszkania do banku, a następnie do dyżurnego chełmskiej komendy. Wtedy przekonał się, że zostali oszukani. Pod jego nieobecność małżonka zdążyła już jednak przekazać pieniądze nieznanemu mężczyźnie, który się po nie zgłosił.

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności w tego typu sytuacjach. Przede wszystkim zwróćmy uwagę osobom starszym na ten problem, bo to oni najbardziej narażeni są na działanie oszustów. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki związane z wybraniem i przekazaniem obcym osobom pieniędzy upewnijmy się, z kim naprawdę mamy do czynienia.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony