Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 5 tys. porcji marihuany

Data publikacji 20.01.2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi teraz mężczyźnie, zatrzymanemu przez kłodzkich policjantów, a podejrzanemu o uprawę konopi, posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi. W miejscu zamieszkania funkcjonariusze znaleźli ukrytą marihuanę, z której można było uzyskać ponad 5 tys. porcji handlowych. Jak ustalono, mężczyzna od pewnego czasu uprawiał na peryferiach Kłodzka konopie indyjskie, które po ścięciu suszył, a następnie sprzedawał. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymany, to 56 – letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło w godzinach popołudniowych, na jednej z ulic w centrum Kłodzka. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna wyciągnął z kieszeni jakieś zawiniątko i połknął je. Okazało się, że był to woreczek z marihuaną. Zatrzymanemu udzielono pomocy medycznej.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie, policjanci znaleźli i zabezpieczyli w mieszkaniu podejrzanego znacznie większe ilości tego narkotyku. Z zabezpieczonej marihuany można było uzyskać ponad 5 tys. porcji handlowych. Narkotyki ukryte były w szklanych słoikach w szafce. Jak ustalono, mężczyzna od pewnego czasu uprawiał na peryferiach Kłodzka konopie indyjskie, które po ścięciu suszył, a następnie handlował nimi.

Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16 MB)

Powrót na górę strony