Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie dla funkcjonariuszy służb specjalnych

Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji zorganizował specjalistyczne warsztaty szkoleniowe dla funkcjonariuszy jednostek specjalnych. Przeprowadzili je specjaliści z Kanady, Izraela i Serbii. Na koniec pobytu w Gdańsku delegację przyjął p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji  w Gdańsku w połowie stycznia zorganizował seminarium, którego uczestnikami byli instruktorzy Avi Nardia Akademia International A.N.A, założonej przez byłego żołnierza służącego w jednostce YAMAM -  majora (ret) Avi Nadria.  

Major Avi Nadria swoją wiedzę opiera na wieloletnim doświadczeniu, które zdobył jako uczestnik sił policji antyterrorystycznej oraz wojska. Specjalizuje się w szkoleniach na krótkim dystansie walki wręcz, broni długiej i krótkiej, a także w szkoleniach taktycznych, ochrony VIP i konsultacjach bezpieczeństwa.

Podczas spotkania funkcjonariusze mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności także pod okiem:

- legendy  MMA Carlosa Newtona  (Ronin), który jest byłym mistrzem UFC, trenerem MMA oraz ekspertem walki wręcz

- Željko Vujčić  -  Członka Zespołu GROM w Serbii 

- oraz  Eyal Goldsheten (Izrael) eksperta obrony przed atakiem nożem, a także z taktyki antyterrorystycznej.

W trakcie seminarium instruktorzy A.N.A zademonstrowali swoje umiejętności oraz obserwowali ćwiczenia policjantów, udzielając im cennych wskazówek.

Na koniec pobytu w Gdańsku nasza delegacja spotkała się z p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Marianem Szlingerem. Komendant wręczył  instruktorom  pamiątkowe tabliczki i podziękował za profesjonalizm i zaangażowanie podczas dni szkoleniowych. 

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony