Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Babciu, dziadku - bądźcie ostrożni

Z okazji dni Babci i Dziadka, policjanci z woj. opolskiego i zachodniopomorskiego stworzyli specjalne kartki, zawierające - oprócz życzeń - treści profilaktyczne. Zostały one już przekazane do przedszkoli i teraz dzieci wręczą je swoim babciom i dziadkom.

Przy okazji dni Babci i Dziadka zachodniopomorscy policjanci, jak co roku, odwiedzają w tym czasie seniorów. Jest to dla nich czas uczestnictwa w organizowanych z okazji ich święta spotkaniach m.in. w szkołach, przedszkolach, świetlicach wiejskich, klubach seniora i domach kultury. To wyjątkowa okazja dla funkcjonariuszy do przekazania seniorom cennych informacji na tematy, związane z ich bezpieczeństwem.

Specjalnie na tę okazję policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie stworzyli w ramach programu „ Bezpieczny Senior”  laurkę, w której zawarte są życzenia od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie i policjantów z garnizonu. Na rewersie laurki znajdują się życzenia dotyczące bezpieczeństwa seniorów,  pod którymi może podpisać się wnuczka lub wnuczek. W krótkim tekście przekazana jest informacja dotycząca oszustw na tzw. „ wnuczka, policjanta czy też urzędnika” oraz porada dla seniorów,  jak mają postępować i kogo powiadomić,  kiedy skontaktuje się z nimi oszust.   

Podczas spotkań z okazji Dnia Babci i Dziadka policjanci, oprócz złożenia seniorom życzeń, będą rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Poruszona zostanie między innymi tematyka oszustw na tzw. „wnuczka”, zakupów internetowych, bankowości internetowej, pożyczek tzw. „ chwilówek” i odwróconej hipoteki oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku funkcjonariusze w  blisko 100 placówkach w Szczecinie i okolicach, przekażą seniorom 5 tys. laurek. Spotkania policjantów z seniorami w ramach obchodów ich święta rozpoczęły się w Zachodniopomorskiem od 18.01.2016r. i potrwają  przez około dwa tygodnie.

Policyjna akcja z okazji Dnia Babci i Dziadka to jedna z wielu inicjatyw w ramach programu „Bezpieczny Senior”, podczas których promowana jest edukacja osób starszych. Policjanci regularnie biorą udział w spotkaniach z seniorami informując ich, jak mają postępować w sytuacjach, w których zagrożone jest ich mienie lub życie i zdrowie.

----

Dzień Babci i Dziadka to najlepszy czas, żeby zadbać o bezpieczeństwo seniorów. Mimo licznych ostrzeżeń i apeli, nadal dochodzi do zdarzeń, gdzie oszuści działając metodą na tzw. wnuczka okradają starsze osoby. Seniorzy nierzadko tracą w ten sposób oszczędności całego życia. By uchronić ich przed tego typu przestępstwami, funkcjonariusze między innymi prowadzą kampanie informacyjne oraz liczne spotkania, na których informują o nowych metodach działania oszustów.

Na Dzień Babci i Dziadka, policjanci z Kędzierzyna-Koźla, przy współpracy z jedną z firm reklamowych, stworzyli kartkę okolicznościową dla seniorów. Na pierwszej stronie znajdują się życzenia wraz z ostrzeżeniem przed oszustami. Natomiast na drugiej kolorowanka, którą własnoręcznie pokolorują ich wnuki. Kartki trafiły już do przedszkoli, gdzie dzieci będą wręczać je swoim babciom i dziadkom.


Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta składamy najlepsze życzenia!

(KWP w Szczecinie / KWP w Opolu / ms)

  • Laurka dla Babci i Dziadka
  • Laurka dla Babci i Dziadka
Powrót na górę strony