Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze zlikwidowali uprawę marihuany

Policjanci Wydziału ds. Przestępczości Narkotykowej KWP zs. w Radomiu, razem z funkcjonariuszami KPP Łosice, zlikwidowali na terenie tego miasta uprawę marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli 28 krzewów oraz sprzęt i urządzenia, służące do uprawy.

Dzięki pracy operacyjnej, policjancji uzyskali informację, że na jednej z posesji na terenie Łosic może znajdować się plantacja konopi indyjskich.

W środę (20.01.2016 r.) funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego KPP Łosice przeszukali wskazaną posesję. Przeprowadzone czynności w pełni potwierdziły posiadane informacje.  Na poddaszu jednorodzinnego domu, w specjalnym namiocie wyposażonym w specjalistyczny sprzęt do uprawy,  znaleziono łącznie 28 krzewów marihuany. Każda z roślin miała średnio około 70 cm wysokości. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli też 200 gramów suszu roślinnego.

Wszystkie krzewy, z których można byłoby uzyskać blisko kilogram suszu oraz cały sprzęt, służący do uprawy, zostały zabezpieczone. W sprawie zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / ak)

  • Uprawa marihuany
  • Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony