Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 4 kilogramy narkotyków nie trafi na rynek

Policjanci z Nowego Tomyśla zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich i zatrzymali 3 osoby związane z tym procederem. Zabezpieczyli łącznie ponad 4 kilogramy gotowej do sprzedaży marihuany o szacunkowej wartości 210 tys. złotych. Podejrzanym grozi za to przestępstwo do 8 lat więzienia.

Policjanci już od pewnego czasu sprawdzali posiadane informacje na temat grupy osób mogących mieć związek z uprawą i posiadaniem dużej ilości narkotyków. Efektem tej pracy była realizacja, do której doszło 17 stycznia br.

Tego dnia kryminalni weszli do jednego z wcześniej wytypowanych domów. Zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 29 i 38 lat. Podczas przeszukania, na poddaszu natrafili na „domową” plantację, która była prowadzona w dwóch specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach. Łącznie było tam 21 doniczek z roślinami w różnej fazie wzrostu. Miały one od 40 do 80 cm i można z nich było uzyskać około 460 gramów czystego suszu. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli blisko 3,7 kilograma marihuany gotowej do sprzedaży oraz cały osprzęt służący do uprawy czyli wentylatory, lampy grzewcze i termometry.

Dzień później funkcjonariusze z Nowego Tomyśla sprawdzili kolejny dom, w którym zabezpieczyli kolejne porcje marihuany  oraz amfetaminy. Ten dom również był wyposażony w sprzęt umożliwiający uprawę konopi indyjskich. Zatrzymano 55-latka, który zajmował się tym procederem.

Trójka mężczyzn usłyszała łącznie 13 zarzutów za uprawę, handel i posiadanie narkotyków w znacznej ilości. Decyzją sądu został wobec nich zastosowany tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi im nawet 8 lat więzienia. Łącznie policjanci zabezpieczyli 4,2 kilograma narkotyków o czarnorynkowej wartości blisko 210 tysięcy złotych.

(KWP Poznań / mś)

  • Zabezpieczone rośliny
  • Policjant z zabezpieczonymi narkotykami
  • Policjant z zatrzymanym
  • Doniczki z konopiami indyjskimi

Film Ponad 4 kilogramy narkotyków nie trafi na rynek

Pobierz plik Ponad 4 kilogramy narkotyków nie trafi na rynek (format mp4 - rozmiar 4.53 MB)

Powrót na górę strony