Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci prawdopodobnie zapobiegli tragedii

Data publikacji 21.01.2016

Policjanci z Wrocławia w porę odnaleźli młodą kobietę, która na jednym z portali społecznościowych zamieściła wpis, z którego wynikało, że chce targnąć się na własne życie, najprawdopodobniej skacząc z mostu. Przeszukując miasto, a w szczególności okolice wrocławskich mostów, przy jednym z nich zauważyli poszukiwaną. Wszystko wskazuje na to, że pomoc przyszła na czas.

Oficer dyżurny Komisariatu Policji Wrocław – Śródmieście otrzymał informację o tym, że na jednym z portali społecznościowych w Internecie pojawił się wpis, z którego wynikało, że jego autorka zamierza popełnić samobójstwo. W wyniku niezwłocznie podjętych czynności policjanci ustalili, kim jest osoba, która zamieściła taką informację.

W miejscu zamieszkania 21–letniej kobiety nikogo jednak nie zastano. Nawiązano kontakt z członkami rodziny młodej dziewczyny, celem ustalenia ewentualnego miejsca jej pobytu. Niestety uzyskane informacje również nie doprowadziły do jej odnalezienia.

Po ustaleniu rysopisu kobiety i opisu jej ubrania, informacje te przekazano patrolom pełniącym służbę na terenie miasta. Szczególną uwagę zwracano na rejony w obrębie wrocławskich mostów. To właśnie podczas sprawdzenia okolic Mostu Grunwaldzkiego, patrol funkcjonariuszy z komisariatu Policji na wrocławskim Śródmieściu, zauważył kobietę odpowiadającą opisowi.

Wszystko wskazuje na to, że interwencja przyszła na czas. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Powiadomiono również rodziców kobiety, którzy razem z córką pojechali do szpitala na badania.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony