Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjantów na brutalny rozbój

Policjanci z Lubska zatrzymali trzy osoby do sprawy brutalnego rozboju, w którym pokrzywdzonym był jeden z właścicieli kantoru. Pierwszy z napastników w rękach policjantów był już po kilkudziesięciu minutach. W środę /20 stycznia / Sąd zdecydował o trzech miesiącach aresztu dla dwóch z podejrzanych. Za tego typu przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 18 stycznia br. w Lubsku. Pokrzywdzony, właściciel jednego z kantorów, zgłosił, że został zaatakowany przez trzy osoby. Napastnicy, doprowadzając go do stanu bezbronności przez uderzanie po głowie młotkiem,  ukradli pieniądze w różnych walutach o łącznej wartości ponad 300 tys. złotych. Podczas całego zdarzenia w obronie pokrzywdzonego stanęła jego żona, która próbowała zatrzymać sprawców. Również wobec niej napastnicy użyli przemocy, uderzając kobietę. 

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, natychmiast rozpoczęli działania pod kątem zatrzymania osób, odpowiedzialnych za dokonanie brutalnego czynu. Po niespełna godzinie zatrzymany został 39-letni mieszkaniec powiatu żarskiego - pierwszy z podejrzanych o przestępstwo. Funkcjonariusze równolegle  prowadzili  intensywne działania, aby dotrzeć do pozostałych napastników, uczestniczących w napadzie. Po pięciu godzinach, nad ranem 19 stycznia br.,  do sprawy zatrzymany został 23-latek, podejrzany o poplecznictwo. Po kolejnych trzech godzinach w rękach policjantów był z kolei 26-latek, który jest podejrzany o dokonanie rozboju. Mężczyźni zostali już przesłuchani. 39-latek oraz 26-latek usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, zaś 23-latek zarzut poplecznictwa.

W czwartek /20 stycznia/ Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 39- i 26-latka. Wobec 23-letniego mężczyzny zastosowano dozór. Za przestępstwo z art. 280§2 kk (rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu) , grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast za przestępstwo z art. 239§1 kk (poplecznictwo), kodeks karny przewiduje kare pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany
Powrót na górę strony