Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono blisko 9 tysięcy paczek nielegalnych papierosów

Ostródzcy policjanci zabezpieczyli w jednym z mieszkań na terenie miasta ponad 8 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto kilkaset dodatkowych paczek znaleźli na terenie Bartoszyc. W tej sprawie zatrzymano 3 mężczyzn. Funkcjonariusze ustalili, że towar pochodził zza wschodniej granicy. Zatrzymanym za posiadanie znacznych ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Ostródzcy policjanci z Referatu do Waki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją od pewnego czasu podejrzewali, że jeden z mężczyzn mieszkający na terenie Ostródy może trudnić się obrotem nielegalnymi wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po skrupulatnej analizie zebranych materiałów, kryminalni postanowili przeszukać należącą do 45-latka piwnicę.W pomieszczeniu zabezpieczono ponad 8000 paczek papierosów, które następnie trafiły do policyjnego depozytu. Towar pochodził zza wschodniej granicy.

W tym samym czasie funkcjonariusze pojechali do Bartoszyc, gdzie u dwóch mieszkańców tego miasta zabezpieczyli dodatkowo blisko 1000 paczek papierosów. Tym samym policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek nielegalnych wyrobów tytoniowych, które mogły narazić budżet państwa na straty w wysokości około 200 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalają teraz, z jakiego źródła pochodziły zabezpieczone papierosy i do kogo miały trafić.

Trzej mężczyźni, którzy trafili do policyjnego aresztu odpowiedzą za przestępstwo skarbowe. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(KWP w Olsztynie / ak)

  • Policjant zabezpiecza papierosy
  • Zabezpieczone papierosy
  • Zabezpieczone papierosy
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony