Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie zimowe na wesoło, ciekawie i bezpiecznie

Lipnowscy policjanci spotkali się z dziećmi, które w czasie ferii uczestniczyły w zimowych zajęciach zorganizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem. Tematem przewodnim edukacyjnych zajęć i konkursów było bezpieczne spędzanie czasu wolnego od zajęć lekcyjnych. Atrakcji i ciekawostek było wiele. Przy okazji, za pośrednictwem dzieci, przekazano ważną informację dla Babć i Dziadków.

Ponad 40 dzieci z miasta i gminy Skępe, a także gościnnie z Tłuchowa, pow. lipnowski, uczestniczyło wczoraj (20.01.2016 r.) w spotkaniu z lipnowskimi policjantkami. Odbyło się ono w ramach programu „Kulturalne ferie w Skępem”, którego głównym organizatorem jest miejscowa biblioteka. Policjantki prowadziły z dziećmi zajęcia edukacyjne w różnych formach. Funkcjonariuszki objaśniały m.in. dlaczego zamarznięte jeziora, stawy czy sadzawki nie są miejscem do zabaw, zwłaszcza bez nadzoru osób dorosłych. Rozmawiano o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, poruszaniu się przez pieszych właściwą stroną jezdni oraz obowiązku wyposażenia w elementy odblaskowe.

Podsumowaniem pierwszej części spotkania były dwa konkursy: na najciekawszy rysunek oraz hasła-informacje, zawierające w swoim przekazie ważne zasady bezpieczeństwa. Nagrodami rzeczowymi za najwyżej punktowane prace w pierwszej konkurencji uhonorowani zostali, w odpowiedniej kolejności: Hanna Gładkowska (6l.), Marysia Bagińska (7l.), Martyna  Skibińska (7l.) oraz dodatkowo Julia Skibińska (11l.). W wyniku rozstrzygnięcia kolejnego konkursu nagrody powędrowały do: Nikoli Pytelewskiej (12l.), Patryka Jabłońskiego (14l.), Bartka Kauwy (11l) oraz za wyróżnioną pracę do Julii Drożyńskiej (10l.).

Dodatkową atrakcją było obejrzenie podstawowego wyposażenia policjanta do służby oraz sprawdzenie działania specjalnych okularów - alkogogli.

Policjantki przekazały dzieciom broszurki z informacjami na temat zasad, jakich powinny przestrzegać osoby w starszym wieku, aby nie dały się nabrać oszustom działającym metodą „na wnuczka”, „kuzyna” i „policjanta". Prośbą dołączoną do upominku było przekazanie tych wskazówek babciom i dziadkom przy okazji obchodów ich święta.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali także serduszkowe zawieszki do samochodu, w ramach drugiej odsłony kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. W związku z tym dzieci, pomimo, że mają wolne od zajęć szkolnych, dostały zadanie domowe: miały objaśnić dorosłym przesłanie przedsięwzięcia i podarować serduszko bliskiej osobie, kierującej samochodem.

(KWP w Bydgoszczy / ak)

Powrót na górę strony