Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie zakończyła się I runda ME w Piłce Ręcznej Mężczyzn we Wrocławiu

Spotkania fazy grupowej Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn - EHF EURO 2016 we Wrocławiu dobiegły końca. Policjanci przez cały okres czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich biorących udział w tej sportowej imprezie. Meczom towarzyszył sportowy doping. Nie odnotowano przypadków naruszenia ładu i porządku publicznego.

Ostatnie mecze I rundy odbyły się 20 stycznia br. Nad bezpieczeństwem wszystkich drużyn, uczestników oraz innych osób czuwali wrocławscy funkcjonariusze. Policyjna akcja związana z zabezpieczeniem tej sportowej imprezy rozpoczęła się już 14 stycznia br.

Dyżurujący w specjalnie utworzonym Policyjnym Centrum Dowodzenia funkcjonariusze, koordynują całość policyjnych działań, realizowanych w ramach zabezpieczenia Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn i meczów rozgrywanych we Wrocławiu podczas turnieju.

Na bieżąco analizowana jest sytuacja w pobliżu miejsca, gdzie odbywają się mecze, ale również w strefie kibiców, jej okolicach oraz na terenie całego miasta. Funkcjonariusze ralizują swoje zadania na terenie miasta, zwłaszcza na trasach dojścia i dojazdu kibiców oraz w miejscach, gdzie odbywają się imprezy związane z Mistrzostwami Europy.

Ponieważ we Wrocławiu swoje mecze rozgrywają reprezentacje różnych państw, policjanci innych dolnośląskich jednostek również monitorują ruch na trasach województwa dolnośląskiego, szczególnie na szlakach prowadzących do Wrocławia. Funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji m.in. wskazują przybyłym kibicom miejsca dojazdu do samej hali oraz dbają o płynność na poszczególnych szlakach komunikacyjnych.

Podczas I rundy turnieju rozgrywanego we Wrocławiu nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń.

W związku z tym, że przed policjantami jeszcze sporo spotkań, zachęcamy wrocławian oraz kibiców przyjezdnych na mecze II rundy ME w Piłce Ręcznej Mężczyzn, do odwiedzenia stron Urzędu Miasta Wrocławia i Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.89 MB)

Powrót na górę strony