Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Właściciel warsztatu samochodowego podejrzany o paserstwo

Data publikacji 22.01.2016

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odzyskali dwa auta kradzione na terenie Niemiec i Słupska. Zabezpieczyli także części samochodowe, karoserie i podzespoły oraz trzy samochody, które maja „przebite” numery. Do aresztu trafił 37-letni właściciel warsztatu samochodowego.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zdobyli informacje, które zaprowadziły ich do Chojnic, w województwie pomorskim. Na terenie warsztatu samochodowego zatrzymali właściciela, którego podejrzewali o przestępcze kontakty. Policjanci zabezpieczyli tam elementy samochodów i karoserii, części samochodowe oraz podzespoły.

W warsztacie kryminalni zabezpieczyli także VW tiguan z przełamaną stacyjką zapłonową, który jak wynika z policyjnych systemów informatycznych, został skradziony na terenie Niemiec 8 stycznia tego roku. Ponadto, znaleziono częściowo już pociętego mercedesa benz klasy S, który został skradziony w tym tygodniu, w nocy z niedzieli na poniedziałek  (17/18.01.2016r.) na terenie Słupska.

Policjanci z Bydgoszczy wspólnie z policjantami z Chojnic zabezpieczyli także 3 inne samochody, których pochodzenie będą wyjaśniać, gdyż auta te mają widoczne ślady ingerencji w pola numerowe lub też widoczną niezgodność tych numerów. Są to auta m-ki BMW 1, BMW 5 i suzuki grand vitara. W obiekcie tym policjanci przejęli kilkadziesiąt elementów od samochodów posiadających numery pozwalające na identyfikację samochodów, z których pochodziły.

Do policyjnego aresztu trafił 37-letni właściciel warsztatu, który usłyszał 9 zarzutów dotyczących paserstwa. Wczoraj (21.01.2016 r.) prokurator wnioskował do sądu o jego aresztowanie. Sąd zdecydował, że podejrzany najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Teraz kryminalni będą ustalać, od kogo kupowane były kradzione samochody, kto dokonał ich kradzieży, a także będą ustalać osoby, które brały udział w tej przestępczej działalności. Śledztwo prowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy i Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania.

(KWP w Bydgoszczy / ak)

Film Właściciel warsztatu samochodowego - podejrzany o paserstwo

Pobierz plik Właściciel warsztatu samochodowego - podejrzany o paserstwo (format mp4 - rozmiar 30.31 MB)

Powrót na górę strony