Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol

Data publikacji 22.01.2016

Dwa dni działań, pięć skontrolowanych punktów, trzy osoby zatrzymane, zabezpieczone hurtowe ilości tytoniu, papierosów oraz alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. To wynik akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Straty Skarbu Państwa to blisko 400 tys. złotych.

18 i 19 stycznia br., policjanci operacyjni z Kalisza przystąpili do realizacji zadań związanych z przestępczościa gospodarczą. Pierwszego dnia przeszukano wytypowany pojazd oraz pomieszczenia wynajmowane przez dwóch obywateli Armenii. W bagażniku auta, którym w chwili zatrzymania podróżowali mężczyźni, policjanci odnaleźli worki oraz torby foliowe wypełnione tytoniem. Następnie funkcjonariusze, wkroczyli do pomieszczeń wynajmowanych przez mężczyzn, w Kaliszu i okolicach miasta. W trakcie czynności zabezpieczono znaczne ilości tytoniu oraz papierosów. Wszystkie towary nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Następnego dnia na terenie powiatu pleszewskiego, policjanci przeszukali kolejną posesję oraz znajdujące się na niej pojazdy. Tam również ujawnili i zabezpieczyli kontrabandę. W jednym z aut dostawczych, znajdowały się kartony wypełnione plastikowymi butelkami z nielegalnym spirytusem. Ponadto w pomieszczeniu gospodarczym policjanci odnaleźli worek z tytoniem. 41-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Efekt działań jakie podjęli kaliscy policjanci to zabezpieczenie blisko 300 tys. sztuk papierosów różnych marek, 150 kg tytoniu oraz prawie 430 litrów spirytusu. Skonfiskowane produkty nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wprowadzenie do obrotu zarekwirowanej kontrabandy naraziłoby Skarb Państwa na straty rzędu 400 tys. złotych. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Wobec dwóch podejrzanych Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, poręczeń majątkowych, zakazu opuszczania kraju oraz tymczasowego zajęcia mienia. Za popełnione czyny grozi kara nawet 3 lat więzienia, a także wysoka grzywna.

(KWP Poznań / mś)

  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjant z zabezpieczonymi papierosami
  • Zabezpieczone papierosy

Film Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol

Opis filmu: alkohol, papierosy,akcyza

Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol (format mp4 - rozmiar 5.19 MB)

Powrót na górę strony