Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za okradanie starszych osób metodą "na administratora"

Data publikacji 22.01.2016

Wrocławscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież mieszkaniową metodą na tzw. administratora, gdzie jego łupem padło mienie o wartości blisko 50 tys. złotych. Po zatrzymaniu okazało się, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. Wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Za kradzieże grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Referatu do Spraw Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto w wyniku czynności operacyjnych zatrzymali 23 – letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież mieszkaniową metodą na tzw. administratora.

Jak ustalili policjanci, sprawca podszywając się pod pracownika administracji wzbudzał zaufanie starszych domowników jednego z mieszkań na terenie wrocławskiej Starówki. Mieszkańcy wpuszczali go nie weryfikując informacji o tym, czy rzeczywiście taki pracownik został wysłany w teren. Po jego wizycie pokrzywdzeni zorientowali się, że skradziono im złoto oraz biżuterię o wartości blisko 50 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą sprawdzając rozmiary przestępczej działalności 23-latka ustalili dodatkowo, że ma on na swoim koncie jeszcze trzy inne kradzieże pieniędzy, do których doszło w listopadzie i grudniu ubiegłego roku, oraz w połowie stycznia 2016 roku. Jego łupem łącznie padło blisko 60 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Wobec zatrzymanego zastosowano tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Za kradzieże grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony