Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znaczne ilości narkotyków, duże pieniądze i broń

Gliwiccy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, mieszkańców Gliwic i Zabrza, pod zarzutem posiadania narkotyków. Podczas przeszukania ich mieszkań znaleźli znaczne ilości niedozwolonych środków. Zatrzymanym grozi teraz do 10 lat więzienia.

Policjanci z gliwickiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali trzech zabrzan i dwóch gliwiczan w wieku od 29 do 30 lat. Byli oni w zainteresowaniu Policji od kilku miesięcy, kiedy to na terenie Zabrza i Gliwic pojawiły się większe ilości narkotyków. Policjanci uzyskali informacje, że w tych dwóch miasta pojawiła się większa ilość narkotyków, które oferowano młodzieży, najczęściej w klubach, pubach i dyskotekach.

Intensywna praca policjantów doprowadziła do opisanych zatrzymań. W trakcie przeszukań mieszkań i lokali należących do zatrzymanych policyjni detektywi znaleźli 1682,5 g marihuany, 1479,7 g amfetaminy, 47,3 g półsyntetycznego narkotyku MDMA oraz 14 sztuk tabletek o nieustalonym składzie. Oprócz tego zabezpieczono gotówkę (ponad 170 tys. złotych), wagi do porcjowania oraz pistolet.

Dziś na wniosek policji i prokuratury trzej zatrzymani stanęli przed sądem. Zostali aresztowani tymczasowo na okres trzech miesięcy. Czeka ich proces karny i wyrok. Do więzienia mogą trafić nawet na 10 lat.

Sprawa należy do rozwojowych, policjanci prowadzą dalsze ustalenia. Jak wiadomo, środowisko dilerów narkotykowych jest hermetyczne. Przyczyn tego można dopatrywać się m. in. w tym, że klienci - osoby uzależnione, zapewniają im anonimowość. Dla policji jednakże diler nie pozostanie bezimienny, prędzej czy później śledczy dotrą także do niego. Świadczą o tym liczne zatrzymania w Gliwicach, województwie śląskim i całym kraju.

(KWP w Katowicach / ak)

Film Zatrzymano pięciu mężczyzn

Pobierz plik Zatrzymano pięciu mężczyzn (format mp4 - rozmiar 22.56 MB)

Film Znaczne ilości narkotyków, duże pieniądze

Pobierz plik Znaczne ilości narkotyków, duże pieniądze (format mp4 - rozmiar 29.88 MB)

Pliki do pobrania

  • 539.11 KB
Powrót na górę strony