Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za próby podpalenia kamienicy

Data publikacji 22.01.2016

Policjanci z VIII Komisariatu w Łodzi zatrzymali kobietę, która może mieć na swoim koncie nawet kilka prób podpalenia kamienicy. Zwykle dopuszczała się takich zachowań w pijackim amoku. Sąd już tymczasowo aresztował podejrzaną na trzy miesiące.

19 stycznia 2016 roku policjanci po raz kolejny zatrzymali 32-letnia mieszkankę kamienicy przy ulicy Kilińskiego w Łodzi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutów sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru, które spowodowało zagrożenie życia lub zdrowia innych lokatorów.

Do takich zdarzeń doszło pod koniec grudnia 2015 roku a także 18 stycznia 2016 roku. Kobieta w pijackim amoku podpaliła ubrania i kartki a następnie płonące przedmioty zostawiła na klatce schodowej. Sytuacja na szczęście został w porę opanowana, jednak w obu przypadkach istniało realne zagrożenie dla ludzi jak i mienia.

Niewykluczone, że na koncie kobiety jest więcej podobnych przypadków, gdyż z raportów straży pożarnej wynika, że od sierpnia 2015 roku kilkukrotnie interweniowała we wspomnianej kamienicy. Wówczas jednak zgromadzony materiał dowodowy nie dał podstaw do postawienia kobiecie zarzutów. Jednak tym razem dowody były na tyle mocne, że sąd zastosował wobec podejrzanej izolacyjny środek zapobiegawczy na trzy miesiące.

Kobiecie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / ak)

Powrót na górę strony