Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 22.01.2016

Policjanci z V Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali 3 osoby podejrzane o posiadanie substancji odurzających. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 364 gramy marihuany, 39 gramów amfetaminy i prawie 64 gramy mefedronu.

Policjanci na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa w mieście oraz analizują wszelkie sygnały dotyczące przestępczości na podległym im terenie. Na podstawie takiej analizy funkcjonariusze z V Komisariatu ustalili, że w jednym z mieszkań przy ulicy Wawelskiej mogła znajdować się znaczna ilość narkotyków.

20 stycznia 2016 roku podjęli obserwację wytypowanej okolicy. Około godziny 18.00 funkcjonariusze zauważyli 3 mężczyzn. Jeden z nich wszedł do budynku, a gdy po krótkiej chwili wrócił, wręczył oczekującym mały pakunek. Po krótkiej wymianie zdań dwóch odeszło w kierunku ulicy Łagiewnickiej, a trzeci z nichw kierunku Młynarskiej. Część patroli pojechało za mężczyznami, a jeden kontynuował obserwację podejrzewanej okolicy.

W pewnym momencie przed blokiem pojawił się mężczyzna, który nerwowo się rozglądał. Policjanci postanowili go wylegitymować. Okazało się, że był to 20-letni mieszkaniec Łodzi znany funkcjonariuszom ze swojej wcześniejszej działalności przestępczej. Podejrzewając, iż mógł on posiadać znaczne ilości narkotyków, stróże prawa postanowili sprawdzić jego miejsce zamieszkania. Intuicja nie zawiodła, a w mieszkaniu policjanci odnaleźli ponad 350 gramów marihuany, prawie 40 gramów amfetaminy i 63 gramy mefedronu.Zabezpieczyli również dwie wagi elektroniczne, które mogły służyć mężczyźnie do porcjowania narkotyków. 20-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielenia środka odurzającego osobie małoletniej, za co można spędzić za kratami nawet 10 lat.

Podobny los spotkał młodego mężczyznę, który odszedł w kierunku ulicy Łagiewnickiej. Podczas kontroli okazało się, że miał przy sobie 1,5 grama marihuany. Ponieważ miał zaledwie 16 lat, decyzję o jego dalszym losie podejmie sąd rodzinny.

Również obserwacja pary, która odeszła w kierunku ulicy Młynarskiej przyniosła wyniki. Podczas kontroli jednego z mężczyzn policjanci odnaleźli w kieszeni jego kurtki 10 gramów marihuany. 23-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / ak)

Powrót na górę strony