Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze pomogli dwóm bezdomnym

Data publikacji 23.01.2016

Pomoc udzielona dwóm bezdomnym, którzy przebywali na mrozie, prawdopodobnie zapobiegła tragedii. Ich życie w związku z niską temperaturą panującą na dworze było zagrożone. Jednego z mężczyzn policjantom udało się szybko przekonać i przewieźć do schroniska. Drugi, któremu funkcjonariusze przywieźli jedzenie oraz gorącą herbatę, długo się opierał. Zmienił zdanie dopiero przed północą. Również trafił do schroniska.

Policjanci garnizonu jeleniogórskiego wspólnie ze strażnikami miejskimi i pracownikami MOPS przez cały czas systematycznie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, udzielając im informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o miejscach, gdzie mogą szukać schronienia przed zimnem.

Tylko w ostatnich dniach pomocy udzielono dwóm kolejnym osobom bezdomnym.

Funkcjonariusze Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze, w nieogrzewanej altance znaleźli 60 - letniego mężczyznę, który tam spał. W związku z panującym mrozem zagrażającym życiu, policjanci nakłonili mężczyznę do tego, by pojechał z nimi do schroniska, gdzie będzie mógł się ogrzać.

Z drugim mężczyzną, śpiącym na rampie dworca kolejowego, funkcjonariusze mieli większe problemy. Nie chciał on żadnej pomocy. Mimo tego, policjanci nie odpuszczali. Ponownie pojechali do 55 - letniego mężczyzny. Przywieźli mu jedzenie oraz gorącą herbatę. Ponownie próbowali go przekonać do tego, aby pojechał z nimi do ogrzewali, ponieważ pozostanie na rampie na całą noc mogło skutkować śmiercią.

I tym razem mężczyzna odmówił. Funkcjonariusze wezwali pogotowie, ale i ratownikom nie udało się przekonać mężczyzny do zmiany zdania. Dopiero przed północą mężczyzna zmienił zdanie i został przewieziony do ogrzewalni, tym razem przez strażników.

Pamiętajmy!

Nie bądźmy obojętni na los innych. Każde zgłoszenie o siedzącym czy leżącym na mrozie człowieku potrzebującym pomocy może zapobiec tragedii. Informacje można przekazywać na numer telefonu pogotowia policyjnego 997 lub do najbliższej jednostki policji.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony