Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna podejrzewany o potrącenie 13-latki

Przed południem policjanci zatrzymali kierującego bmw, który wczoraj przed 20.00 na Ursynowie potrącił stojącą przed przejściem dla pieszych 13-letnią dziewczynkę. Mężczyzna zamiast udzielić pomocy, odjechał z miejsca wypadku. Prawdopodobnie jutro zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za spowodowanie wypadku drogowego, którego następstwem są ciężkie obrażenia ciała oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na warszawskim Ursynowie. Jak ustalili policjanci, kierujący bordowym bmw skręcając z Al. Komisji Edukacji Narodowej w ulicę poprzeczną wpadł w poślizg i potrącił 13-latkę, stojącą przed przejściem dla pieszych razem z rodzicami. Mężczyzna uszkodził także znak drogowy. Odjechał z miejsca wypadku nie udzielając dziewczynce pomocy. Ranną z urazem głowy przewieziono do szpitala.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania kierującego bmw. Szybko ustalili numer rejestracyjny pojazdu. Samochód był zarejestrowany poza województwem mazowieckim. Kolejnym krokiem było ustalenie, kto prowadził pojazd, gdy doszło do wypadku. Funkcjonariusze z Mokotowa potrzebowali tylko 4 godzin, by to ustalić. Wytypowali 4 obywateli Ukrainy, którzy wcześniej poruszali się tym samochodem. W drodze eliminacji wskazali dwóch mężczyzn, których doprowadzono do jednostki Policji. W trakcie czynności jeden z nich przyznał, że to on kierował wczoraj bmw. Jest trzeźwy. Zostanie jednak dodatkowo poddany badaniu krwi, by sprawdzić, czy jest pod wpływem środków odurzających.

Pojazd, którym poruszał się wczoraj zatrzymany, został zabezpieczony. Zostanie teraz poddany oględzinom. Prawdopodobnie jutro zatrzymany zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za spowodowanie wypadku drogowego, którego skutkiem są ciężkie obrażenia ciała oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony