Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 90 – letnią, schorowaną kobietę wynosząc ją z płonącego budynku

Data publikacji 25.01.2016

Przybyli na miejsce pożaru jeszcze przed strażakami. Nie zważając na zagrożenie wbiegli do płonącego budynku ratować starszą, schorowaną kobietę, która nie mogła wyjść z mieszkania o własnych siłach. Policjanci z powiatu kłodzkiego w zadymionym wnętrzu znaleźli leżącą na łóżku kobietę. Owinęli ją w koc, wzięli na ręce, a następnie wynieśli na zewnątrz. Ze względu na niską temperaturę na dworze, funkcjonariusze ułożyli kobietę w radiowozie do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Policjanci z powiatu kłodzkiego, nie zważając na zagrożenie, uratowali życie starszej kobiecie, wynosząc ją z płonącego budynku. Po udzieleniu pomocy przez funkcjonariuszy, uratowana została przekazana pod opiekę pogotowia ratunkowego.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Kłodzko późnym wieczorem. Oficer dyżurny został powiadomiony przez mieszkańców o pożarze jednorodzinnego budynku. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce jeszcze przed Strażą Pożarną, zastali przed posesją rodzinę, która poinformowała, że w budynku przebywa jeszcze jedna osoba, 90 - letnia kobieta, która jest schorowana i samodzielnie nie może się poruszać.

Asp. sztab. Paweł Gieraszek oraz asp. Tomasz Sumera, natychmiast wbiegli do pomieszczeń znajdujących się na parterze. W zadymionym wnętrzu zauważyli leżącą na łóżku starszą kobietę, która nie była w stanie się ruszać. Funkcjonariusze owinęli ją w koc, wzięli na ręce, a następnie wynieśli ją na zewnątrz.

Ze względu na niską temperaturę ułożyli kobietę w radiowozie do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Po chwili przyjechali strażacy, którzy rozpoczęli akcję gaśniczą.

Prawdopodobna przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony