Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość – stracił prawo jazdy

Data publikacji 25.01.2016

Mieszkaniec Ustronia jechał z prędkością 115 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca wyprzedzał też na podwójnej ciągłej. Prudniccy policjanci zatrzymali już jego prawo jazdy. 37-latek za swoje zachowanie na drodze został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

W piątek (22 stycznia br.), policjanci z prudnickiej drogówki pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem na terenie Prudnika, zatrzymali do kontroli drogowej osobową skodę. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość kierującego. W terenie zabudowanym mężczyzna pędził z prędkością 115 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 65 km/h.

Kierowcą okazał się 37-latek z Ustronia. Mężczyzna dodatkowo wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Mundurowi zatrzymali mu już prawo jazdy na 3 miesiące. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje zachowanie na drodze został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

(KWP w Opolu / mw)

Film Przekroczył prędkość – stracił prawo jazdy

Pobierz plik Przekroczył prędkość – stracił prawo jazdy (format mp4 - rozmiar 431.44 KB)

Powrót na górę strony