Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby uratowali kobietę potrąconą przez samochód

Data publikacji 25.01.2016

Wrocławscy policjanci, będąc w czasie wolnym od służby udzielili pierwszej pomocy rannej, nieprzytomnej 72 – letniej kobiecie, potrąconej przez samochód. Do zdarzenia doszło w Dusznikach Zdrój. Funkcjonariusze zauważyli pokrzywdzoną jadąc samochodem. Dzięki natychmiastowej akcji ratunkowej, przeprowadzonej przez funkcjonariuszy, kobieta odzyskała przytomność i zaczęła oddychać. Dalej uratowaną zajęli się już wezwani na miejsce ratownicy medyczni.

Dwaj funkcjonariusze, na co dzień pełniący służbę we Wrocławiu, w Komisariacie Wodnym Policji i Komisariacie Policji Psie Pole, przejeżdżając około południa drogą w Dusznikach Zdrój, zauważyli w pewnym momencie leżącą na ulicy, zakrwawioną kobietę. Niezwłocznie zatrzymali i przystąpili do udzielania jej pierwszej pomocy.

Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zapewniając dalsze bezpieczeństwo osobie rannej, wezwali pogotowie i policję, a następnie rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy. Jak się okazało, kobieta nie oddychała. Funkcjonariusze udrożnili jej drogi oddechowe, co spowodowało, że ranna odzyskała przytomność i zaczęła oddychać. Następnie policjanci ułożyli ją w pozycji bezpiecznej, okryli folią termiczną i monitorowali jej stan do czasu przybycia karetki pogotowia.

Pokrzywdzoną okazał się 72 – letnia mieszkanka tej miejscowości. Dalej pomocy udzielili jej już lekarze.

Obecnie policjanci z Dusznik Zdrój prowadzą czynności w sprawie wypadku, wyjaśniając wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Na miejscu obecny był również starszy mężczyzna kierujący samochodem, który potrącił kobietę.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony