Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za pijanym kierowcą – mężczyzna miał ponad 2 promile

Data publikacji 25.01.2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić młodemu mężczyźnie zatrzymanemu po pościgu przez głogowskich policjantów, a podejrzewanemu o czynną napaść na funkcjonariuszy, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień oraz zniszczenie mienia. Zatrzymany nie reagował na sygnały. Podjął próbę ucieczki. Chcąc uniknąć zatrzymania próbował najechać na interweniujących policjantów. Uderzył też w radiowóz oraz inny samochód. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło 23 stycznia 2016 r. przed północą, po tym jak policjanci z głogowskiej komendy powiatowej otrzymali od innych kierowców informację o tym, że osoba kierująca samochodem marki Ford Mondeo jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Funkcjonariuszy niezwłocznie podjęli działania w kierunku zatrzymania kierującego.

Pojazd policjanci namierzyli na głogowskim osiedlu Piastów Śląskich, w okolicy gimnazjum. Mężczyzna kierujący samochodem nie reagował na sygnały dawane przez funkcjonariuszy. Podjął próbę ucieczki. Chcąc uniknąć zatrzymania próbował najechać na interweniujących policjantów. Uderzył też w radiowóz oraz inny samochód.

Funkcjonariusze zmuszeni byli oddać strzały w kierunku pojazdu, uniemożliwiając podejrzanemu kontynuowanie ucieczki. Ten jednak nie dawał za wygraną, wyskoczył z auta i zaczął dalej uciekać pieszo. Został zatrzymany przez policjantów i obezwładniony. Już wstępne badanie mężczyzny wykazało, że kierował on samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Zatrzymanemu pobrano też krew do badania, gdyż zachodziło podejrzenie, że oprócz alkoholu mógł również być pod wpływem narkotyków. 23 – latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz będzie odpowiadał za czynną napaść na funkcjonariuszy, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień oraz zniszczenie mienia.

Za czyny, o które jest podejrzewany, grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Pościg za pijanym kierowcą – mężczyzna miał ponad 2 promile

Pobierz plik Pościg za pijanym kierowcą – mężczyzna miał ponad 2 promile (format mp4 - rozmiar 2.61 MB)

Powrót na górę strony