Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozboju na pracownicy salonu gier w rękach Policji

Data publikacji 25.01.2016

Policjanci z północnopraskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców rozboju na pracownicy salonu gier, do którego doszło na początku tego miesiąca. Grzegorz J. wpadł w ręce policjantów tuż po zdarzeniu. W ubiegłą środę, w ramach czynności operacyjnych funkcjonariusze zatrzymali drugiego ze sprawców – 41-letniego Dariusza K. Wobec mężczyzn zastosowany został policyjny dozór. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Tylko kilkanaście minut natomiast cieszył się swoim łupem sprawca rozboju, do jakiego doszło w piątkowy wieczór w Głogowie. Policjanci po pościgu zatrzymali 55-letniego mężczyznę. Odzyskano również skradzione mienie. Podejrzany usłyszał zarzut rozboju za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 6 stycznia. Około godziny 1.00 w nocy, do salonu gier weszło dwóch mężczyzn, pytając pracownicę, gdzie mogą zakupić alkohol. Po uzyskaniu informacji mężczyźni wyszli. Po kilku minutach jeden z nich wrócił i poprosił kobietę o rozmienienie pieniędzy. Ta jednak odmówiła. W pewnej chwili mężczyzna rozpylił w stronę kobiety piekącą substancję i wykorzystując jej zaskoczenie, z szuflady zabrał saszetkę z zawartością pieniędzy w kwocie 1330 złotych oraz telefon komórkowy o wartości 50 złotych, po czym uciekł.

W trakcie penetracji, załoga patrolowa zauważyła mężczyznę, który na widok radiowozu, próbował się ukryć. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za mężczyzną. Po chwili 20-letni Grzegorz J. był już w rękach funkcjonariuszy. W trakcie rozpytania, mężczyzna przyznał się do dokonania napadu w salonie gier. Policjanci nadal intensywnie pracowali nad sprawą, dążąc do ustalenia drugiego ze sprawców.

W ubiegłą środę, w ramach czynności operacyjnych, kryminalni dotarli do mężczyzny podejrzewanego o współudział w tym zdarzeniu. Okazał się nim Dariusz K. Podczas przesłuchania 41-latek przyznał się do rozboju, jak również do kradzieży z włamaniem do toyoty, w ostatnich dniach grudnia, podczas którego skradł torbę do laptopa i płyty CD.

Jak wynikało z policyjnych sprawdzeń, obaj podejrzani byli już wcześniej notowani za oszustwa, kradzieże i kradzieże z włamaniem. Mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem i niebawem staną przed sądem. Grzegorz J. odpowie za rozbój, natomiast jego wspólnik – Dariusz K. za rozbój i kradzież z włamaniem do pojazdu. Grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór 22 stycznia br. w salonie gier w Głogowie. 55-letni mężczyzna, przebywał tam już od pewnego czasu grając na automatach. Przegrał w ten sposób sporą sumę pieniędzy. Około godziny 19.00, wykorzystując fakt, że pozostał praktycznie sam w lokalu, zaatakował 27-letnią pracownicę salonu i doprowadzając ją do stanu bezbronności, zażądał od niej wydania pieniędzy. Nie był to żart jak początkowo przypuszczała kobieta. Mężczyzna użył wobec niej siły fizycznej, a następnie zabrał torbę z pieniędzmi i uciekł z salonu. Pracownica salonu nie odniosła poważnych obrażeń. Zachowała zimną krew. Szybko poinformował policję o zdarzeniu i dobrze opisała sprawcę. Kilka minut po rozboju podejrzany został zatrzymany przez policyjny patrol. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze.

Mężczyzna przyznał się do winy. Zdecydował się również na dobrowolne poddanie karze bezwzględnego pozbawienia wolności. Podejrzany tłumaczył swój czyn trudną i skomplikowaną sytuacją życiową. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KSP, KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony