Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w narkotykowy proceder

Data publikacji 25.01.2016

Policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Skierniewic, który uprawiał konopie i posiadał znaczne ilości narkotyków. 25 stycznia 2016 roku Sąd Rejonowy w Skierniewicach zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie. Skierniewiccy policjanci zatrzymali również 31-letniego skierniewiczanina poszukiwanego listem gończym, u którego dodatkowo ujawnili znaczne ilości narkotyków.

22 stycznia 2016 roku w godzinach wieczornych kryminalni pojechali na jedną z posesji przy ul. Rawskiej w Skierniewicach, gdzie według uzyskanych informacji miała znajdować się uprawa krzaków konopi indyjskiej. Na miejscu, wchodząc na teren posesji policjanci zauważyli niepokojący i silnie wonny dym z komina, a jego zapach przypominał paloną marihuanę. Okazało się, że  w rozpalonym w domu kominku palą się łodygi i kwiatostany konopi.

Policjanci rozpoczęli przeszukanie. Na miejsce skierowana była już grupa dochodzeniowo – śledcza. Okazało się, że na parterze znajdowało się specjalnie przystosowane do przechowywania ziela pomieszczenie, wyposażone w specjalne filtry, system cyrkulacji powietrza. Znajdował się w nim głównie zebrany susz. Z kolei na piętrze policjanci ujawnili  tzw. growbox czyli specjalną szafę o wymiarach około 3mx3m, w której znajdowały się uprawiane konopie. Pomieszczenie to - podobnie, jak poprzednie- było wyposażone w filtry i system cyrkulacji powietrza zapewniające roślinom warunki wzrostu. Policjanci zabezpieczyli 36 krzewów konopi oraz ponad 13 kg ziela prawdopodobnie marihuany.

Dodatkowo okazało się, że 37-latek jest poszukiwany przez sąd dwoma listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa: z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz usiłowanie oszustwa. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do skierniewickiej komendy. Sprawę śledztwem objęła Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach. 23 stycznia 2016 roku usłyszał on zarzuty posiadania znacznych ilości substancji odurzających oraz uprawy konopi. W poniedziałek, 25 stycznia 2016 roku sąd postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu na czas 3 miesięcy.

Również 22  stycznia 2016 roku w  nocy kryminalni pojechali w miejsce zamieszkania 31-letniego skierniewiczanina, poszukiwanego przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna  wychodząc z domu w godzinach porannych został zaskoczony przez policjantów znajdujących się na półpiętrze. Zaczął uciekać w górę klatki schodowej. Policjanci jednak spodziewając się takiego zachowania mężczyzny, odpowiednio ulokowali patrole. Funkcjonariusze obezwładnili uciekiniera i zatrzymali go.

Przeszukany 31-latek dodatkowo posiadał przy sobie środki odurzające, ukryte w ubraniach i podręcznym bagażu. W komendzie mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i dalej policjanci zajęli się wstępnym badaniem zabezpieczonych narkotyków za pomocą narkotestu. Jego zabarwienie wskazuje, że mężczyzna miał przy sobie ponad 25 gramów marihuany. Sprawę śledztwem objęła prokuratura. 22 stycznia 2016 roku mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji odurzających. Jeszcze tego samego dnia, zgodnie z listem gończym, został przewieziony do zakładu karnego.

KWP w Łodzi / ig
 

  • Uderzenie w narkotykowy proceder #1
  • Uderzenie w narkotykowy proceder #2
  • Uderzenie w narkotykowy proceder #3
Powrót na górę strony