Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 1000 porcji narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 26.01.2016

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających odpowie przed sądem mężczyzna, ustalony i zatrzymany przez dzierżoniowskich policjantów. W samochodzie, w którym jechał podejrzany, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 900 porcji marihuany. Jeżeli okaże się, że podejrzany zajmował się również handlem, grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową, ustalili i zatrzymali 24-latka podejrzanego o tego typu przestępstwa.

Do zatrzymania doszło na jednym z dzierżoniowskich osiedli. Funkcjonariusze podejrzewali, że w samochodzie, którym mężczyzna się poruszał, mogą być przewożone znaczne ilości środków odurzających. W trakcie kontroli policjanci faktycznie znaleźli worki z suszem roślinnym. Już wstępne badanie wskazało, że zabezpieczone substancje, to marihuana w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 900 porcji handlowych.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, a także ustalają czy mężczyzna zajmował się również ich sprzedażą.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem środkami odurzającymi.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony