Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie mężczyznę, wyprowadzając go z płonącego budynku

Data publikacji 26.01.2016

Poprzez szybkie i zdecydowane działanie, policjanci z powiatu głogowskiego uratowali mężczyznę, wyprowadzając go z płomieni i zadymionego mieszkania. Poszkodowany miał kłopoty z oddychaniem i poparzenia. Pozostał w mieszkaniu, aby ratować dobytek. Policjanci przyszli mu z pomocą być może w ostatnim momencie.

Policyjny patrol, był pierwszą służbą ratunkową, która pojawił się na ulicy Saturna w Głogowie, w związku z pożarem mieszkania. Do zdarzenia doszło w weekend około godziny 18.00. Od zebranych na miejscu osób, policjanci dowiedzieli się, że w palącym się i zadymionym mieszkaniu przebywa człowiek. Był to 38 – letni syn lokatorów.

Mężczyzna miał tam pozostać, aby ratować dobytek. Nie wyszedł jednak z mieszkania. Policjanci podjęli szybką decyzję o wejściu i ratowaniu człowieka. Odnaleźli go w jednym z pomieszczeń. Stan mężczyzny, poparzenia i kłopoty z oddychaniem wskazywały na to, że nie wydostałby się sam z pożaru.

Policjanci wyprowadzili go z mieszkania i udzielili pierwszej, wstępnej pomocy. Później mężczyzna został przekazany pod opiekę pogotowia, które przewiozło go do szpitala. 38 - latek ma poparzenia drugiego stopnia: twarzy, rąk i nóg. W sprawie pożaru i jego przyczyn policja prowadzi obecnie dochodzenie.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony