Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże metodą "na śpiocha"

Policjanci z Ochoty zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania do mieszkań metodą "na śpiocha”. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony w ten sposób samochód warty ponad 40 tysięcy złotych. Mężczyźni, którzy byli wcześniej karani za podobne czyny, usłyszeli już zarzuty, a sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, wykonując czynności służbowe, dotarli do Raszyna, gdzie zauważyli nerwowe zachowanie dwóch mężczyzn, siedzących w mitsubishi. Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnej bazie danych okazało się, że auto jest poszukiwane. Funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego Patryka F. i 54-letniego Dariusza D. Obaj zostali przewiezieni do komendy na Ochocie, a pojazd został zabezpieczony. Niespełna godzinę później policjanci zatrzymali kolejną osobę, mogącą mieć związek z przestępstwem. 39-letni Krzysztof K. wpadł w ich ręce na terenie Ochoty.

Z ustaleń policjantów wynikało, że mitsubishi zostało skradzione z terenu Bemowa. Najpierw włamano się do budynku mieszkalnego, skąd skradziono cenne przedmioty oraz kluczyki od zaparkowanego przed domem mitsubishi, którym następnie sprawcy odjechali. Dzięki czynnościom procesowym wykonanym w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mogą mieć na swoim koncie jeszcze trzy takie przestępstwa. Do kradzieży z włamaniem doszło na terenie Ursusa, skąd skradziono trzy rowery oraz wiele cennych rzeczy. Na warszawskich Włochach sprawców spłoszył system alarmowy, a w powiecie pruszkowskim usiłowano ukraść forda i volkswagena. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że Dariusz D. prawdopodobnie odpowie również za usiłowanie włamania do garażu i kradzież z mieszkania na terenie warszawskich Włoch.

Wczoraj Patryk F., Dariusz D. i Krzysztof K. zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na trzy miesiące. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Mężczyźni byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa.

(KSP / ms)

  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany

Film Zatrzymani za kradzieże metodą "na śpiocha"

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za kradzieże metodą "na śpiocha" (format flv - rozmiar 5.25 MB)

Powrót na górę strony