Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za pozbawienie wolności

Data publikacji 26.01.2016

Sceny jak z filmu rozegrały się wczoraj na jednej z ulic Koszalina. Pokrzywdzony został siłą wciągnięty do auta i wywieziony w nieznanym kierunku. Dzięki szybkiej reakcji kryminalnych z koszalińskiej komendy przy współpracy funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej i CBŚP sprawca został zatrzymany. Pozbawienie człowieka wolności, zgodnie z kodeksem karnym, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na jednej z głównych ulic miasta. Dyżurny koszalińskiej komendy został poinformowany przez członków rodziny o tym, że do idącej grupy młodych osób, podjechał samochód marki Mercedes. Z pojazdu wybiegło dwóch mężczyzn, którzy wsadzili 21-latka do bagażnika i odjechali w nieznanym kierunku.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i podległe patrole. Mundurowi weryfikowali wcześniej uzyskane informacje i ustalali szczegóły. Policjanci patrolowali przyległe ulice, sprawdzali monitoring miejski i z pobliskich punktów handlowych, aby ustalić kierunek jazdy Mercedesa.

Z uwagi na charakter i przebieg zdarzenia do wspólnych poszukiwań przyłączyli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej i CBŚP Wydział w Koszalinie. Dzięki szybkim działaniom i pracy operacyjnej już niespełna trzy godziny od zdarzenia kryminalni ustalili miejsce pobytu pokrzywdzonego oraz zatrzymali jednego ze sprawców. 21-latek odnaleziony został w powiecie świdwińskim.

Sprawca uprowadzenia przebywa w policyjnym areszcie. Kryminalni wykonują dalsze czynności i gromadzą materiał dowodowy, który zostanie przekazany do oceny i kwalifikacji prawnej czynu koszalińskiej Prokuraturze. Zgodnie z kodeksem karnym - „Kto pozbawia człowieka wolności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

(KWP w Szczecinie / ak)

Powrót na górę strony